Краконоштың пульті

Тегін пайдалану үшін тегін жүктеу кескіні.

Мен сізге көмектестім бе? Кофеге мені сыйла.

Суретті жүктеу

Vysoká pláň je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici na Západním Slezském hřbetu mezi Vysokým Kolem a Violíkem, asi 7 km SZ od Špindlerova Mlýna. Na polské straně vrcholu stojí Vysílač Sněžné jámy, asi nejzajímavější (a určitě nejnepřehlédnutelnější) stavba na hřebenech Krkonoš.

Чехия шыңындағы жазықтың шыңы (Чехия аумағындағы ең биік нүкте) хабарлаушы ғимараттың оңтүстік-батысында 1490 м алаңында орналасқан. Мыңдаған Богемия, Моравия және Силезияның жобалық критерийлеріне сәйкес бұл Высоке Коланың екінші шыңы деп аталады, өйткені чех шыңының (Високе Коло шоқынан жоғары көтерілуі) 1497 м-ден аз болуы.

Биік жазықтыққа чех-поляк достығының қызыл белгісімен немесе Лабска боудан шығатын сары жолмен жетуге болады.

V roce 1837, tj. v počátcích krkonošské turistiky, byla v těchto místech postavena budka s občerstvením a útulkem pro 2 osoby, svého času první krkonošská stavba určená výhradně pro turistické účely. Po roce 1858 zbudovaný kamenný dům s restaurací pro 50 lidí už umožňoval nocleh pro 21 osob. V letech 1896–97 byl z iniciativy rodu Schaffgotschů postaven několikapatrový luxusní horský hotel Schneegrubenbaude s vyhlídkovou věží, se 44 dvoulůžkovými pokoji a několika jídelnami. Za druhé světové války se hotel stal rekreačním zařízením německé Luftwaffe. Po roce 1945 se budově začalo říkat Wawel, pro její podobnost s krakovským královským hradem. V roce 1950 zprovoznil Polský klub turistů PTTK v bývalém hotelu bufet a pouze několik lůžek, který sloužil do roku 1960, kdy byl na zbořeništi zdí bývalého hotelu zřízen provizorní TV vysílač pro přenos signálu z olympijských her v Římě. Současnou podobu získala budova po přestavbách v letech 1960-1964 a 1974-1978.

Қар шұңқырлары (неміс Шнеегрубен, поляк Кницы Котей) - биік жазықтың солтүстік және шығыс беткейлеріндегі үлкен мұздық беткейлер. Солтүстік беткейіндегі шұңқыр кішігірім қар шұңқыры деп аталады (поляк MaŚy Śnieżny Kocioł), ұзындығы 550 м, ені 400 м және тереңдігі 300 м, шығыс беткейінде Ұлы қар шұңқыры бар (ұзындығы 800 м және 600 м 300 м) Биіктігі XNUMX м, оның түбінде Ставки мұзды көлдері орналасқан. Қар шұңқырлары бірнеше сирек кездесетін өсімдіктермен ұсынылған альпілік ландшафттың керемет мысалы (мысалы, қарлы сақифраж, saxifrage және т.б.).

ортақ пайдалану
Күте тұрыңыз ...

Пікір жазыңыз

Электрондық пошта мекенжайыңыз жарияланбайды. Қажетті ақпарат белгіленген *